Cyprealistická tragédie


Cyprealismus / Pondělí, 18 července, 2011
Již jsem vám naznačila, že některé básničky, které tvořím jsou v cyprealismu. Stále jsem vám však neřekla, co ten cyprealismus je, a tak si myslím, že by to byl dobrý úvod k další cyprealistické básni. Doufám, že mi prominete, když obšlehnu popis cyprealismu ze stránky na FB, kterou můžete naleznouti zde. Ovšem je nutné mít účet na FB, aby se vám stránka zobrazila.

Cyprealismus vznikl 30. června roku 2010 na základě dlouhé rozmluvy zakladatelů, kdy došli k názoru, že v literatuře chybí umělecký směr, který by pod svá křídla přijímal vše, co se nedá zařadit do jiných směrů. Řídí se heslem: „Vše, co vybočuje z řad a pobaví, je vítáno.“
Tento směr má pouze jedno pravidlo, které je směrodatné pro všechny: Dílo musí ve čtenáři vyvolat záchvaty smíchu, při nejhorším pousmání na tváři.
Toliko jejich stránka na FB a nyní bych přikročila ke svému dílu. Inspirací jsem si byla já sama a kromě toho jsem také inspirovala i jednu slečnu, která sídlí na tomto blogu.
Cyprealistická tragédie
Na stole leží
mrkev tvrdě spící
Probudí ji stěží
ten, kdo nemá pod čepicí
Sladce sní si
mrkev rozmilá,
že polila se čímsi
a úplně zmizela
Hledala ji tužka
i kalendář stojací
Nevěděli, že ji puška
zastřelila slepicí
n
Fotografie naběračky je zde z toho důvodu, že i tato fotografie by se dala zařadit do uměleckého směru cyprealismus díky své nesmysluplnosti.

7 Replies to “Cyprealistická tragédie”

  1. Zajímavý směr, vskutku :-D Víš co si myslím? Že ta dálka je naschvál! Určitě za to může Voldemort! Docela ráda, bych stála modelem, i fotografovi amatérovi…focení bývá zábavné pro obě strany :-) Možná někdy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *