Ernest Shackleton mě miluje


Kolumbus / Pátek, 27 září, 2019

Podzim je vždy doba, kdy se v nás probouzí zápecník, nechce se mu zpod vyhřáté deky opustit čerstvě uvařený čaj či kávu a vydat se vstříc zimě. Jenomže mezi námi jsou i tací, vážně oni existovali a existují, milený čtenáři, kteří se právě naopak rádi vzdají veškerého hygge pohodlí, nasadí si boty a čepici a krk obmotají mohutnou šálou a mocným hvizdem popoženou psí spřežení do sněhové bouře.

Experimentální hudebnice a čerstvá matka Katherine (Val Vigoda), kterou trápí její bez ustání pláčící synek, přítel, také muzikant, užívající si zálety na turné s kapelou, její nenastartovaná hudební kariéra a porouchané topení, taková není. Upíná se k tvorbě muziky pro dětskou videohru, zoufá si nad svými neúspěchy a užírá ji pocit, že je osamělá a že to sama nevzládne.

V tom zazvoní telefon a mužský hlas (Wade McCollum) se představí slovy „It is I. Ernest Shackleton!“, celý hovor by se nesl v duchu milostného hovoru, kdyby zde nebylo faktu, že Ernest Shackleton byl polárník a zemřel již v roce 1922. Co všechno tento telefonát započne a jak to vše skončí – to si budeš muset, předrahý čtenáři, zhlédnout a vyposlechnout sám.

Milý čtenáři, máš chuť na hudbu a neotřelý, zábavný a tak trochu romantický příběh s tak neskutečně zatvrzelým optimistou? Pak je muzikál z Broadwaye s názvem Ernest Shackleton loves me pro tebe to pravé.

Spěchej, není jisté, zda ještě v pondělí bude možnost se na představení podívat: Česká televize je v tomto ohledu nevyzpytatelná a neúprosná.

zdroj obrázku v záhlaví: pixabay

2 Replies to “Ernest Shackleton mě miluje”

  1. Děkuji za tip. Já mám jméno Ernesta Shackletona paradoxně spojeného s nálezem jeho před více než 100 lety ve sněhu zahrabané whisky, podle které se pak specialisti pokusili zrekonstruovat chuť skutečně dobře uleželého nápoje novými metodami; byl o tom kdysi moc zajímavý dokument v televizi a myslím, že se to dnes i běžně vyrábí :-).

  2. Moje milá, ve mě se už zápecník neprobouzí ani na podzim ani jindy.
    Starostma jsem ubitá, ale jsem moc ráda, že jsi tu a že jsi zase psala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *