Šaškoitída


Pracovna / Pondělí, 21 července, 2014
Občas přichází čas díků. Je to doba vděčnosti, tisknutí rukou a tak podobně. Jenomže mohu já brát vážně něco, co není bráno vážně snad nikým? Pasována na tajtrlíka s rolničkami. Jsem šašek. Šašek, šáša, šášula přitroublý jak bambula.

Velevlažné publikum!
Děkuji Vám všem, mávám i na velkého šejka Standu. Klaním se, až si otloukám čelo o svá kolena. Vám a jedině Vám patří mé uznání. Za to co děláte, za to co říkáte. Vše mne dost a dost učí o lidech i jiných stvořeních chodících po naší zemi. Ani netušíte, jak velkou službu činíte jedné strize, jež se kolem sebe rozhlíží a pokouší svým rozoumkem pochopit komplikovaný svět sociálních vztahů lidské rasy. Je to tak složité! A Vy a jedině Vy mi z toho děláte ještě větší guláš a zároveň na onu Španělskou vesnici svítíte chabým světlem svíčky. Ani netušíte s jakou rozkoší si vše pitvám, vydlabávám, zkoumám a beru si to nejlepší. Ovšem nechci to zadarmo. Pohrdnete malým tvorem s teatrálním vystupováním, jenž chce bavit a pomoci? Ještě mi řekněte, že jste na někoho mého kalibru nečekali. Blbec k večeři se vždy hodí. No ne?
Oh, nesmím se zapomenout kouknout pod most. Zdravím Vás, trolové. Co tak kysele? Hele, kašpar, kašpárek je tady a jen pro Vaše pobavení. Hle, rolničky. Ta štědrost, ó ta štědrost! Ó, jak jste velkorysí. Tolik pozornosti pro tak malého človíčka. Tolik kamení. Hele, na tomhle je pětka! Ó díky, díky, teď si budu moct postavit vlastní hrad. Jen k němu ještě nemám krále, který by mne posílal denně na špalek za mou prořízlou pusu. Elá hop! Vedle! Tomu se říká netrefit. Hop, hop, elá hop. Vás to vážně baví? Metat kameny? Takto plýtvat energií k ničemu? S pětkou ve světě slova moc nepochodíte. Chce se to chopit psacího náčiní. Pero jest mocnější meče! Jsou mé vtípky málo vtipné, kejkle málo… jakseto… kejklovité? Blázínci! Na to musíte tudle, hlavou. Svaly jsou báječná věc, ale jen když pomáhají. Tuhle mi kmotříček Paleček, syn kouzelníka Žita, povídal jednu krásnou příhodu. Jak to jen bylo. Ne, ne, kamení není třeba, vzpomenu si sama. Ale to Vám povím až příště.
Maucta!
Vaše Maglaiz

9 Replies to “Šaškoitída”

 1. Standa se zase jednou ukázal jako formát a přes to tvoje "drzé" "páně Rulcovo" uznal tvé kvality, ale na  zdůvodnění výběru to už nestačilo :-)  

  Ty pětkové dobráky a půlhvězdičkové "glosátory" také znám. Nikdy se slovně neprojeví, jen si udělají dobře, když mohou zhoršit skóre.
  Podobně jako sprejer, který udělá klikyhák na nové fasádě, nebo človíček naštvaný na celý svět si spraví náladu, když vykopne skleněnou výplň na trolejbusové zastávce.
  A nejvíc takové frustrované jedince dráždí osoby jakkoliv vybočující a naopak, jak je známé i z průzkumů popularity, nejoblíbenější jsou ti, kteří se nijak neprojevují a nedejbože by vyjevili jasný či dokonce kritický názor.

  Ta hodnocení 1, 1, 5, 1, 5, 1 … a nic mezi tím můžeš brát jako lichotku, že nejsi tuctový typ.

 2. Náhodou tvůj "rozoumek" má nad mnohé rozumy zde! Jak už jsem ti psala v mém komentáři při tvém přijímání do AK, já si tě za to vážím a obdivuji tě!
  Ale vím, nechceš pochlebovat, jen už děvče konečně zapomeň na ty pětky – vrtají ti sakra hlavou, ale můžou ti být přeci ukradené, ne?
  Ty přece víš své!
  Naprosto souhlasím s Milošem, že "nejoblíbenější zde jsou ti, kteří se nijak neprojevují a nedejbože by vyjevili jasný či dokonce kritický názor." :-! :-)

 3. [1]:

  [3]: Já si vážím zase Vás obou. Ostatně o Vás a dalších je i první odstavec. Vám patří díky za držení lucerniček a ukazatelů směru. Pětky mi hlavou nevrtají, na troly se směji a ukazuji dlouhý nos, neb kdyby byl opravdový problém s mou osobou a blogem, někdo by mi to řekl, stejně jako já jemu.

  [2]: V jistém slova smyslu áno.

  [4]: Toť účelem. Škoda, že se v tvé verzi ještě nepitvořím.

 4. Ňach! Přesně tento článek je důkaz, proč tě tak ráda čtu, píši si s tebou a ták. Protože kdo jiný dokáže do kusu textu vecpat tolik metafor, jazykových kouzel a takových přirovnání, že by se mnozí páni profesoři na vysokých školách zálibně usmívali? Jedině Maglaiz. :3
  Všichni jste blázni, jen já jsem letadlo, frrrrrrnk!

 5. Vedela si, že u nás sa nehovorí "spanielská vesnice" ale "böhmisches Dorf"? Also: česká vesnice! Nie je to najkrajšie vyjadrenie, ukážka, ako slova sú len slova, príde len na toho, kto ich vysloví?

  Nech Ti slova nikdy nevysychajú!

  PS Od narodenia ma volajú dcéry šašo! (Vzniko asi z "tato", ktorý sa nevie patrične ako otec chovať…)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *