Vše zlé je pro něco dobré


Bláznův život / Středa, 22 srpna, 2012
Skutečně existují věci mezi nebem a zemí. Člověk se s něčím trápí a touží po tom, aby přišel konec oné věci. Neustále nad tím uvažuje, jak to zaonačit. Pomalá smrt dané věci je pro něj příliš velkým trápením a na radikální krok nemá tolik odvahy, protože nechce někomu ublížit. Najednou se všechno semele a ani nevíš, jak se ti to všechno podařilo, milý čtenáři. Pocit je však osvobozující.
Všechno zlé je pro něco dobré. Věřím tomuhle heslu už od devítky a ještě nikdy mne nezklamalo. Všechno, co se ti špatného přihodí, se nakonec obrátí v dobré. Věř tomu, funguje to.

Ještě před pár týdny bych si ťukala na čelo, kdybys mi řekl, že si budeme se sestřenicí volat každý den a hodiny si povídat. Nikdy jsme neměly tak dobrý vztah jako nyní. Celý život jsem se bála, že nakonec skončíme jako má máma a její sestra, které se vídají minimálně, i když bydlí asi půl hodinku cesty pěšky od sebe. Neustále se hádají a závidí si.
Děsila mne představa, že něco podobného nastane i u nás. Situace byla stejná. Protěžovaná sestřenice a Maglaiz na ocase. Od babiččiné nemoci se však situace změnila. U babičky jsem protěžovaná já a sestřenice je jen terč k mentorování. Když mi došlo, co se stalo, měla jsem dvě možnosti: a) budu zneužívat svého postavení a vrátím sestřenici vše i s úroky, b) budu se snažit odlehčit sestřenici a rozptylovat její obavy a utírat slzy, které způsobí babiččiny řeči. Rozhodla jsem se pro druhou, protože prostě nemám žaludek na to být mrcha. Tím, že jsem se vzdala pomsty jsem získala důvěru sestřenice a hovor mezi čtyřmi očima, který proběhl na začátku srpna, nás stmelil. Za což jsem vděčná.
Když se k tobě všichni ostatní obrátí zády, je tu rodina. Je jedno, jestli jsou to rodiče, sourozenci, sestřenice, bratranci, tety, strejdové nebo prarodiče, V každé rodině se najde alespoň někdo, kdo se bude snažit ti  kdykoliv pomoct. Možná že nepomohou fyzicky či finančně, ale pomohou psychicky.
Tvá Maglaiz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *