Černé Tričko se stěhuje na hory, tam neštěstí nepáchne


Pět let na tvrdo aneb z ústavu podruhé / Středa, 21 září, 2011
Každý rok poslouchám, jak si každý stěžuje, že ředitel/ka sestavil/a rozvrh na houby. I já se často rozčilovala, že jsem měla na sedm nebo naopak dlouhá odpoledka. Od letošního roku se rozčilovat nebudu a s radostí se chopím obrany tvůrců rozvrhů.

Pokud si někdo myslí, že na základních školách nebo na středních je bordel, tak se ještě nebyl podívat na výšku. Jestli jste si mysleli, že ty klasické drobné denní zmatky jsou megachaos, tak potom pro vysoké školy byste mohli mít tak akorát výraz matwatwi chaos (viz. Hovory H).
Asi vás zajímá, jak jsem si dokázala takhle rychle udělat názor na vysokou, když tam Černé Tričko ještě pořádně ani nebylo. Jednoduše. Muselo si samo udělat rozvrh. Jestli si teď někdo pomyslel, že mu závidí, tak mu Černé Tričko s radostí přenechá tvorbu jeho rozvrhu na letní semestr. Pak bude daný člověk mluvit jinak a počítejte s tím, že byste si potom řekli, že nechcete na výšku.
Les Misérables. Ubozí, nešťastní bídníci postupem času i mrzáci. To jsou vysokoškolští studenti. Již od prvního zápisu předmětů a následném skládání rozvrhu se stávají tím, o čem básnil Victor Hugo. Dost náznaků, jdeme na názorný příklad, tedy zápis předmětů Černého Trička.
Bylo 13. září a Černé Tričko vstávalo v šest, aby bylo na sedm čerstvé, protože v sedm měla začít bitva o předměty. Je v prváku a prváci mají handicap. Zbyl na ně totiž ten největší odpad. Holt nejstarší na škole mají vždy protekci. Říkalo si, že musí ulovit Úvod do latiny, nebo se z toho v druháku zblázní. Bohužel v 7:02 bylo všech 13! míst obsazeno. Chtělo se mu brečet. A pak bylo naštvané na líného profesora, kterému se nechtělo mít více lidí na přednáškách. Nakonec se s tím smířilo a řeklo si, že když tak si najde latinu mimo katedru historie. Zjištění: kryje se s ostatními předměty, které jsou důležitější.
Víte, existují tři typy předmětů. Předměty A – ty jsou veledůležité, předměty B – ty jsou povinně volitelné a jsou také důležité, a pak jsou zde předměty C – ty jsou tu vlastně do počtu, většinou tam bývají ulejvárny, ale i jazyky a tyto předměty vám pomáhají dosáhnout kýženého počtu kreditů, abyste mohli projít do dalšího roku či semestru. To byla vsuvka pro vás, neznalé.
Tak tedy s latinou se muselo Černé Tričko nadobro rozloučit a musí se pak domluvit se známou na doučování. Tak si zapsalo všechny nějak důležité předměty z historie. Následně si tedy zapisovalo předměty z českého jazyka. Chtělo se mu brečet a taky se rozbrečelo, když zjistilo, že se kryjí relativně důležité předměty z čj s důležitými předměty historie. Muselo se tedy rozloučit i stím, že bude mít rozvrh vyvážený a nebude se muset stresovat s češtinou. Bude muset, protože jí má méně než předmětů z dějepisu. Bylo z toho všeho tak nešťastné, že vzdalo boj, šlo prodat učebnice a po obědě se vydalo do boje znova a už lépe. Vykašlalo se na všechny a na všechno. Jediné, co ho nesmírně štve doteď je, že hned v prváku chytlo Českou literaturu 19. století, ale říká si, že aspoň bude mít to nejhorší hned za sebou.
Zápis předmětů a sestavování rozvrhu trvalo do 17. 9. a 16. se ještě rozmyslelo a vyrazilo ze svých předmětů Němčinu pro historiky, protože si přece po maturitě slíbilo, že už nebude dělat něco, co nechce a němčina patřila mezi ně. Během dívání se na civilní FB zjistilo, že takové problémy, jako mělo ono, měli všichni prváci okolo a to ho utěšilo. Aspoň v tom nebylo samo.
Už nyní se děsí zápisu na letní semestr, protože takový luxus, jaký dopřáli prvákům, už nezažije. Teď si zapisovali předměty a rovnou si dělali rozvrh, ale v prosinci to bude horší. To si prvně zapíší předměty a pak až budou dělat rozvrh. Oboje samostatně. Šmarjá to bude fuška! Černé Tričko se už nyní nemůže dočkat!
Defenestraci na VŠ a parlamentu zdar!

2 Replies to “Černé Tričko se stěhuje na hory, tam neštěstí nepáchne”

  1. A to já se už asi rok těším, až vypadnu ze střední a půjdu na vejšku… No, tak to nadšení mě mírně přešlo :D
    Nezávidím a obdivuji, že jsi to zvládla… Jak se znám, jakmile bych nemohla chodit na předmět, o který bych stála, zhroutila bych se a do večera by se mnou nebyla řeč. Natož, abych se ještě o něco snažila :D
    Máš můj obdiv 😉

  2. [1]: Co si myslíš? Černé Tričko při prvním pokusu brečelo, jak dítě, kterému umřel křeček. Ale člověk se nesmí vzdát. Musí bojovat, i když to nejde. Přece nás nedostanou živé, natož mrtvé! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *