„Hmm…tak dík za pomoc. Až budeš potřebovat ty, tak se obrať na někoho jiného.“


Z ústavu v Cáklově nad Cvokhausovem / Úterý, 18 ledna, 2011
Ač nepřímo takto vyřčenou větu jsem snad nikdy nezaslechla v našem ústavu, tak si ji drtivá většina z naší třídy myslí. Ano, v tomto článku se dozvíte opět něco pěkného o mé rozmilé třídě.

Jak mnozí víte, jsem již víc jak dva týdny doma. Nemocná. Z podezření na zápal plic se vyklubal zápal plic. Naštěstí však není můj stav natolik vážný, abych musela do nemocnice. Ovšem i to je mým spolužákům málo.
Už hned první týden jsem posílala všem, na které mám kontakty a po kterých přečtu jejich zápisy, což je drtivá menšina, že bych byla ráda, aby mi poslali zápisy z hodin. Dokonce já hloupá jim za to nabízím cigarety nebo čokoládu, protože jedna polovina lidí jsou kuřáci a druhá polovina na sladké. Jenomže mobil nezvonil a na FaceBooku bylo mrtvo. Jediná spolužačka mi poslala kousek matiky, pak se jí náhodou rozbil scaner a nakonec mi napsala, že mě náš profesor na dějepis nebude klasifikovat a nepustí k maturitě. To mám spolužáky, že?
Včera jsem byla na odběru krve a dnes jsem si šla pro výsledky. Doktorka mě poslala na rentgen. Sice krev nebyla špatná, ale stále jsem kašlala. Dokonce dnes se mi ten kašel rozjel ve velkém. Bylo to úplně stejné, jako toho 3. ledna. Na rentgenovém snímku byl nález, takže až příští týden v pátek jdu na kontrolu. Vyfasovala jsem totiž ještě nějaká antibiotika a spoustu jiných prášků. Jsem si říkala, že bych si s tím mohla otevřít vlastní lékárnu.
Dost mého chorobopisu. Jenomže ono to s tím souvisí. Vyzvedli jsme s tátou mamku na nádraží, protože jela z nějakého školení a rozhodla se, že zajde do školy říct mé třídní, co a jak. Konec mého líčení. Přichází na scénu líčení mé matky. Upozornění: hrozí pohoršení veřejnosti a možné úsměvy na tváři.
zdroj obrázku: Tady
Prvně máma šla za mou třídní. Ta jí začala kecat něco v tom smyslu, že netušila, že je to tak vážné. A když mamka řekla, že její třída není schopná mi poslat učení, tak na to odpověděla: „Ale to je její problém.“ Mamka pak něco zahudrala na její adresu, naštvala se a jebla jí s dveřmi. Vydala se tedy do mé třídy. Byl skoro konec hodiny, tak mamka poprosila mou profesorku na ZSV, která zrovna učila, aby mohla s děckama mluvit. Profesorka se zeptala, oč jde a mamka popravdě odpověděla. Profesorka chápala a řekla, že naše třída je velmi problémová už od prváku, což jí musím odkývat.
Teď přišla scéna, kterou si nikdo z naší třídy za rámeček nedá. Mámě vyhrkly slzy, protože už toho měla dost. Řekla jim, jak to se mnou je a ptala se proč mi nemohli poslat učivo. Jedna holka se začala smát, když máme řekla, že mám zápal plic. Tak samozřejmě byla utřená jak rozlité kafe. Začala tam po všech křičet: „Že vám není stydno!“ a další a další mnohé věty, které bych tu nerada ventilovala. Přece jenom chci zachovat dojem, že má máma není vulgární. Nakonec práskla dveřmi. Konec máminého vyprávění.
Když přišla k autu celá se klepala, měla slzy v očích a zapálila si cigaretu. Dokouřila a nastoupila. Po chvilce mi řekla, že chápe, proč na naší třídu nadávám. Až doma z ní vylezlo, co se všechno událo a musím říci, že takhle vytočenou mamku jsem ještě neviděla. Jsem hrdá na to, že mám takovouhle mámu, která se dokáže za své dítě bít jako lev. Jsem za to moc ráda.
Nu a co se stalo po této události? Ozvali se mi dohromady asi 4 lidi ze 30! To je hodně, že? No ale po této věci se aspoň vody rozčeřily a já budu mít zítra konečně nějaké učení.

11 Replies to “„Hmm…tak dík za pomoc. Až budeš potřebovat ty, tak se obrať na někoho jiného.“”

 1. předně musím říct, nekuřte obě, proto máš i možná větší problém se zápalem plic…
  moje třída byla fajn, tam jsme si pomáhali, ale docela se divím, že tam nemáš aspoň jednoho kamaráda, který za tebou domů přijde… a jak to vypadá po výstupu tvém mámy, asi tvoje oblíbenost ve třídě asi spíš ještě klesne, když jim vynadala.
  ten článek jsem psal ve čtyři ráno, takže chybička se vloudila a už jsem to opravil… co značí zkratka "pdf" ? :-)

 2. nevím kde bydlíš, ale v Praze a větších městech určitě bude, musíš seřvat, jako tvoje máma, místního knihovníka. :-D
  to kouření jsem vyvodil z toho že nabízíš cigarety, nejspíš máminy, ale ta ti na zdraví taky tím kouřením nepřidá. 🙂
  víš, byl jsem kuřák a teď jsem militantní nekuřák. :-D  :-P

 3. !Jaj, u nás vetřídě je to hooodně podobné…. I když, já se vždycky pro někoho objetuju :D :-) Hlavně že budš mít to učiv… držím palce, at se uzdravíš 😉

 4. No, aby ti to potom nedali sežrat, to, že jim tvoje máma vynadala.
  No, my máme zas debilní učitele. Dneska mi jedna učitelka řekla, že mi dá za 4 z konstrukce jen proto, že celý rok neviděla můj sešit. Přitom jsem jí ho dávala. Copak můžu za to, že mi ho nezkontrolovala? :-? A navíc, dneska jsem jí ho dávala (prý mi ho zkontroluje) a ještě nebyla klasifikace.
  Si budu stěžovat u táty.

 5. Dobře uděláš;-)
  Pro tohle se hodí motto, které by měli vyznávat všichni inteligentní lidé: "Od blbců si nenechej nic líbit.":-D

 6. Tak to je něco! Tvoje máme by byla potřeba i na naši třídu. Nebo by je měl zdrbat kdokoliv jiný. Já půjčují věci jen výjimečně. Třeba když je kámoška opravdu nemocná, pak jí sešity půjčím. Ale nechápu, proč za mnou chodí lidé, kteří se jinak se mnou ani nebaví, nebo mají leda tak blbé poznámky, když něco vím, nebo když mám jedničku z písemky. Někteří zase dělají v hodinách kulové a jen ruší, místo aby si psali zápisy. Pak za mnou chodí a pořád by si půjčovali sešity na dopsání a okopírování. Většinou tak před písemkama. A mě už to fakt nebaví….

 7. Já jen…teď když nebudou ty peníze, tak nebude látka na historický kostým a tím pádem nevím, jak budu vystupovat. A to jsem plánovala pořídit ještě historické boty…no a leda kulové teď budu. Při vystoupení budu někde pobíhat zabalená v prostěradle (no kdybysme dělali antiku, zas by to tak nevadilo :-D) a bosá :-D
  Mimochodem, víš co mě napadlo jako první, když jsme se dozvěděli o možnosti jet do Německa? Aby nás tam neodpráskli nějací náckové….
  Jinak přeju brzké uzdravení :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *