Koule


Kolumbus / Pondělí, 22 ledna, 2018

Follow my blog with Bloglovin

Máme pondělí. To obvykle bývá ve znamení pracovního nasazení, u živnostníků povětšinou vypjatého, u zaměstnanců zase naopak pouze jakýmsi zahřívacím kolem před pracovně údernějším úterým. Přesto i v tomto novém týdnu se nachází chvíle jistého klidu – oběd. A pokud jsi, milený čtenáři, stejně zaujat různými radami ohledně zvýšení produktivity a motivace, dozajista víš, že není lepší chvíle na seberozvoj či obohacení vlastního fondu znalostí a dovedností než pauza na oběd. Proto se usaď s tou krabičkou či talířem báječného jídla, vlož sluchátka do uší a nalaď se na poslech velice zajímavého příběhu.

Koulařka Milena (Pavla Tomicová) – foto Alexandra Mlejnková, ČTK

Koulařka Milena (Pavla Tomicová) již má dávno kariéru za sebou, přesto na ni nezapomněl jeden Moderátor (Jan Vondráček) Českého rozhlasu a učinil s ní rozhovor o slávě za socialismu, o dětství, rodině i státem řízeném dopingu. Co vše se odehrává v mysli ženy, sportovkyně a jejích blízkých? To se dozvíš, drahý čtenáři, až při samotném poslechu. Ještě jen poznamenám, že se jedná o velice zajímavou a silnou psychologickou črtu, která nenechá tvou mysl jen tak odejít od nastoleného tématu a přímo pod nos ti vrhá různé otázky. Stojí jisté věci opravdu za to?

David Drábek je známý svou kritikou společnosti a především tedy odsouzením české mentality – i v této hře je jasně cítit onen pověstný osten, přesto se ničeho neobávej, čtenáři, vše je vedeno relativně jemně a nemusíš si z celého příběhu odnést pouze onu hořkou pachuť. Tento příběh otevírá i malé osobní drama osudového rozhodnutí, zda vést kariéru, kterou by člověk mohl zavřít pusu svým šikanátorům, nebo opustit malost ega, odvrátit se od pomyslných mantinelů, které nám staví společenství svými předsudky, odsudky a výroky, a žít život skutečně podle sebe.

Zaposlouchej se tedy: Koule

 

Zdroj obrázku z náhledu článku: pixabay.com

 

6 Replies to “Koule”

 1. Koulařka…, a já četla Kuchařka a říkala jsem si, co ta Maglaiz má za změnu ve stylu psaní? 🙂
  Poslechnu si „všechno“ o čem tu je řeč až večer, snad na to budu mít chvilku soukromí a klidu.
  Jsem moc ráda, že jsi zase tu…:-)
  Krásná fotka, tvé zátiší?

  1. Kuchařka, která dopuje – dobrý námět na povídku, díky ti!
   I kde tě vede slepá víra! Zátiší se starodávným rádiem rozhodně není mé, na konci článku je uveden zdroj – fotobanka pixabay.
   Také jsem ráda zpět – konečně jsem porazila čas a lenivou letoru.

 2. Kruciš, zrovna dnes jsem oběd nestihl, protože když jsem šel okolo jídelny, byla tam fronta! Zřejmě tamější kuchařky dostatečně nezobou :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *