Lupařský šiml


Pracovna / Čtvrtek, 20 listopadu, 2014
Včerejším dnem bylo téměř bez varování (přišel e-mail a okamžitě se objevilo hlášení o zrušení) zrušeno Pod Lupou. Patřilo by se vysvětlení, proč se tak dlouho mlčelo a nakonec došlo k tomu, že Standa zrušil rubriku. Tak tedy vezmeme to od konce, pokud, laskavý čtenáři, dovolíš.

Chápu Standovy kroky, ačkoliv se obávám, že měl zaslat e-mail s varováním dříve. Rubrika dlouho mlčela, tak je přece zbytečné mít na klubovém blogu mršinu. S tím naprosto souhlasím. Jenomže ona to moc mršina nebyla. Spíše robot, který vypadal, že už je na odpis, protože nijak nereagoval. Zdání však klamalo. V tom stroji plném různých hýblat to žilo až k neuvěření.
Pod Lupou mlčelo proto, že Lupařky procházely zpětně všechny připomínky, co a jak dělat lépe či naopak co vůbec nedělat. Byly nám tedy jak shora, tak i sdola dány jakési mantinely. Značně zúžené, ale dalo by se v nich ještě dobře pracovat. Počaly se pomalu promýšlet nová pravidla hodnocení, která by vycházela ze současných pravidel AK a z ideí, které jsme do Lupy přinesly my, Lupařky, a z těch, které vykrystalizovaly z komentářů velectěné obce blogerské.
Pomalu se dával všemu systém, vytvářely se tabulky, přehledy, kdo už byl hodnocen a kdy. Zásah Standovy ruky měl katastrofální důsledky, jelikož jsme nestačily projít veškeré staré Lupy, abychom si sesumírovaly, co tedy nám na hodnocených blozích vadilo, abychom se mohly k onomu hříšníkovi zase někdy vrátit a zkontrolovat, zda se zjednala náprava.
Jak řekl sám Miloš, měli jsme malou pravomoc a očekávání blogerstva bylo příliš velké. Nikoho neodsuzuji, ale měl bys uznat, drahý čtenáři, že chtít po sotva narozeném miminku, aby pracovalo pár dnů u ponku a přineslo Ti mistrovský kousek, dejme tomu nádherně vyřezávané zámecké schodiště, je prostě holý nesmysl. Tak jako se blogeři učí zacházet s blogem, my se teprve učily, jak cizí práci hodnotit. Neměly jsme na to žádnou školu či alespoň školení. Děvčata nepochází z nějakých učitelských rodin, nebo nestudují takové školy, aby dokázaly ihned z fleku využít veškerý hodnotící arzenál, který zatím vážení didaktici a pedagogové vymysleli. Zachovat si objektivitu, když ještě neznáte pravidla, jak správně hodnotit, aby člověku nebylo ublíženo, je neskutečně namáhavá práce a nikomu bych vážně nepřála nést takovou tíhu. Ano, děvčata to dělala dobrovolně. PROTOŽE NIKDO JINÝ BY TO NEJSPÍŠE NEUDĚLAL A BYLO TO TŘEBA UDĚLAT.
Nu, převzácný čtenáři, pokud tedy Lupa nebude po domluvě se Standou znovuobnovena v novém stylu, pak si dovoluji se nabídnout obci blogerské coby měsíční kibic. Měl bys o to vůbec, milý čtenáři, zájem? Pochopitelně žádný absolutismus za zády dotyčného blogera. Vše vedeno demokratickou diskuzí, kdyby se mi poštěstilo zahrát si na Sókrata, byla bych nejšťastnější Kosatka pod sluncem.
Klaním se
Tvá Maglaiz

35 Replies to “Lupařský šiml”

 1. [1]: Nedokáži si představit, jak by to reálně vyhlíželo. Že by blogoštrajchpudlíci strkali ruce do útrob počítačů, když by zrovna měli na monitoru otevřený nějaký blog?

 2. Poněkud tomu nerozumím. Mezi Lupařkami a Standou byl ucpaný komunikační kanál? On nevěděl, co kutíte (= připravujete určitý restart)?

  Lupa byla vážně víceméně bezzubá, ale bylo to alespoň něco. Takhle zase nezůstalo nic.

 3. Tvůj kibicový koutek určitě přitáhne pozornost, stačí se jen podívat, kolik komentářů bylo k pouhému P.S. Teedy.
  Za sebe můžu říct, že zájem mám, i kdyby se měl objevit jednou za uherský rok, když zrovna budeš mít náladu (závazek pravidelnosti je snad lépe si ani nedávat).

 4. [3]: Ano, komunikace byla přerušena. Standa se nezajímal a náš kontakt nenapadlo mu dát vědět, že se něco skutečně děje. Prostě byla to blbina na obou stranách.

 5. Ach tak… hned mi bylo divné, že lupařky se řádně nerozloučily v samostatném článku.

  Je fakt škoda, jak to celé dopadlo. Každopádně pokud by Lupa opravdu definitivně skončila, tvůj "měsíční kibic" by mohla být zajímavá alternativa.

 6. [5]:Mně už od samého začátku připadalo, že celý váš projekt Standu lehce iritoval. Proč by jinak hned rušil rubriku, která, ačkoliv se na chvíli odmlčela, měla velkou sledovanost.

  Pokud budeš kibicovat, ráda si u tebe počtu :-)

 7. Odpověděli jste Standovi na ten e-mail, co vám poslal o zrušení rubriky s tím, že plánujete restart rubriky? :-)

  P. S. Pokud To s Lupou na druhý pokus nevyjde, ráda si přečtu alespoň tvé měsíční kibic. :-)

 8. Chápu, že práce lupařek není jen tak, ale rozhodně má v AK svoje místo. Vždyť co je důležitější rubrikou než kontrola nějaké úrovně blogů v AK? ikdyž bez pořádných pravomocí, což je docela škoda… Kdyby se lupa znovu rozjela ve stejné podobě, nepomohlo by hodnotit vždycky jeden blog jen jedno lupařkou? Zvládlo by se toho víc a nebylo by to dlouhé ke čtení… :-D

 9. [11]: Problém je, že kdyby se začalo hodnotit jeden blog = jedna Lupařka, tak by lidé řvali, že to není objektivní. Tudíž by to bylo kontraproduktivní, jelikož tím, že blog hodnotí alespoň dvě, se předchází haló-efektu.

  [9]: Žárovcežel Ti nemohu odpovědět, jelikož nemám pravomoci jednat se Standou v rámci Lupy.

  [8]: Nu, ono toho bylo více, co dráždilo, ovšem Lupa byla něco, co bylo doslova vyřváno blogery, ale nakonec se toho pořádně nikdo neujal. Osobně jsem k tomuto projektu také byla značně skeptická.

  [7]: To víš, že bychom se rozloučily. Už jen proto, že je to slušnost. :-)

 10. Díky svým zkušenostem (nejen blogovým) jsem vám moc šancí nedávala, ale držela jsem vám palce, aby celý projekt vyšel co nejlépe.
  Jestli SR měl něco proti této rubrice, tak delší nečinnost mu nahrála. Klidně může rubriku zrušit, zdůvodnění má. S těmi omezenými pravomocemi to stejně bylo jen takové gesto: vlk (tedy široká blogerská veřejnost) se nažral a koza (AK) zůstala celá :-D

  A kdo ví, jestli má ještě smysl něco obnovovat. Pokud si pamatuju, SR prohlásil, že od nového roku AK opouští a zatím se stále neví, co vedení blog.cz s klubem dál plánuje.

 11. [6]: Děkuji, Maglaiz, ale nechtěl bych, abys měla práci navíc jen kvůli mé zvědavosti, jaký je tvůj (nepišme, prosím, Ty, Tvůj, … s velkým T, je to příliš obřadní) názor.

  Z té informace S. R., že už nechce nové členy vybírat, jsem taky zmatený. Znamená to, že:
  1. AK se zruší?
  2. Zůstane zakonzervován ve složení z konce r. 2014?
  3. Nebo bude vybírat nováčky někdo jiný?

  V 3. případě, pokud by se mohli zapojit i lidi, kteří v Nově nepracují, např. i přímo z blogové sféry, všemi deseti bych byl pro našeho krále Kinga Rucolu.

 12. [16]: Nějak se mi nechce věřit, že by Standa odcházel. O tomhle vážně nemám žádné informace, takže ti nemohu odpovědět.

  [18]: Já si taky myslím, Bloude.

  [19]: Píši si Tě na první místa v pořadníku. Vyhovuje? Ostatně, až budu Tvůj blog hodnotit dozajista to sama poznáš. :-)

 13. Byla by skutečně škoda, kdyby to nešlo onovit. Lupa a Pranýř jsou totiž rubriky, kvůli kterým jsem trochu začala vnímat i dění v AK. :-/

  Takže pokud by se resuscitace nepodařila, ráda si porci Lupy vychutnám u tebe. :-)

 14. [18]: To je pravda. Ale zatím se stále neví, co tedy bude s klubem dál. Pokud se nováčci přijímat nebudou, tak to časem dospěje k zániku. Stačí se podívat na úpadek za poslední cca 3 roky, kdy to SR vede. Během jeho vlády odešlo z klubu asi 220 lidí – to je víc, než je aktuálně členů.

 15. Že byla Lupa zrušena mě překvapilo a bylo mi to i dost líto (protože i když je pravda, že neměla nějaké velké pravomoce, člověk si z ní mohl odnést spoustu nápadů jak vylepšit svůj blog  a dát do souladu s požadavky AK 😉 )

 16. Lupu rozhodně obnovit, propánajána. Když to bude nutné, máslo si na hlavu nalít a manipulovat čtenářskou obec, aby se za oživení přimluvila. Chtít po Standovi, aby jednal rozumně a udělal byť jen jediný krůček navíc, je čirá naivita. Každý normální člověk by se nejprve Lupařkám ozval s dotazem, kde to vázne, ale chovat se normálně holt není jeho styl.

  Pracovat v tichosti je vždycky nebezpečné. Když to trvá moc dlouho, lidi si začnou myslet, že se nic neděje. A to ticho bylo fakt dlouhé.

  Ale rozhodně znovu rozjet a kdyby si snad nějaký nejmenovaný pablb chtěl stavět hlavu, že ne, tak to rozjeďte tady. Lidi za tím určitě budou chodit, ať to bude viset kdekoli.

 17. Všimla jsem si, že v posledních týdnech lupa nevydává články, ale protože jsem sama v jakémsi časovém vytížení, brala jsem to jen jako pauzu… Celkem by mě mrzelo, kdyby se rubrika zrušila úplně, člověk se v ní poučil, i když jemu samotnému nebylo nic vytýkáno. Snad se zavede znova… :-)

 18. [24]: Šmarja, jen to ne. Předvánoční překvápka v podobě vylepšení blogu už jsme zažili dvě po sobě (a pokaždé totálně rozhašený systém)… takže bez žůžo překva se fakt obejdu… :-D  :-D

 19. [13]:[18]:[23]: Pokud je mi známo, říkal jen, že DO Nového roku jsou pozastaveny přihlášky. Nic o tom, že by už v příštím roce neměl nikoho přijímat nebo že by sám odcházel. Nevím, kde tohle berete.

  Párkrát sice prohlásil, že už ho to fakt nebaví, na druhou stranu si myslím, že být za něco takového placený je extrémně dobrá práce a pokud mi nekecal s platem, který za ni dostává, tak by byl naprostý blázen, kdyby to pustil.

  Bylo by ovšem poměrně fantastické, kdyby to za něj převzal někdo jiný, kdo by k tomu měl kladnější vztah a uměl to vést ku světlejším zítřkům, jako se to dělalo za starých časů, a ne k úpadku a čím dál větší nasranosti. Vypuzovat si dobré blogery z Klubu fakt není normální.

 20. [31]: Tak jsem si to přečetla znova a on to tam fakt říká, že už to přijímání sám dělat nechce. Tak to se omlouvám 🙂

  Nicméně jsem zvědavá, jestli to dodrží, protože něco v tom smyslu říká už dost dlouho. Podle mě by každopádně Klubu prospělo, kdyby aspoň to přijímání někdo převzal. Měli by to dělat minimálně dva lidi, spíš víc, ať je tam nějaká různorodost názorů, nějaká diskuse. Té diktatury už bylo fakt dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *