Pohádkové sny – ovocné boule za ušima


Čaj o páté bez páté / Středa, 8 ledna, 2014
To příjemné teplo. Nádherně vymalovaný hrníček sálající horkem. Tomu se říká dobře trávený zimní čas. Myslím si, že jsme si již dlouho omílali dokola, kdo způsobil vznik této rubriky a jaký mám postoj k takovýmto akcím a čajové kultuře, proto si již letos odpustím onen kolotoč a začneme poněkud jinak. Co Vy na to? Souhlasíte. Nu, vlastně Vy ani Váš názor nemůžete dáti nyní najevo, když ještě ani nevíte o existenci tohoto článku. Tomu se říká paradox s výhodou, výhodou pro mou osobu.
„Pijeme čaj, abychom zapomněli na rámus tohoto světa.“
Tchien I-cheng
Moudrý to muž! A zvláště toto prohlášení platí pro čaj, který Vám dnes předvědu.
Když o tomto výroku přemýšlím, musím si vždy říci, že to není jediný důvod, proč pije lidstvo čaj. Já osobně mám hned několik důvodů, proč piji tento úžasný nápoj, ovšem o těchto důvodech až jindy. A co Vy? Z jakých důvodů pijete čaj Vy?

Koštované: Pohádkové sny
Poddruh: ovocný, sypaný, bez ibišku!
Majitel: Oxalis
První koštování: 24. 12. 2013
Doba usrkávání: celý dlouhý večer po udílení cen
Nářadí: Hrneček s modrošedými nadýchanými rostlinnými ornamenty, sítkem, pokličkou a lžičkou. Boží vynález z obchůdku NanaTea.
Co to koštuje? Tento fakt raději nechám zastřený rouškou tajemství, jelikož tento čajík byl velice milým dárkem od ctěné Opti-Mystique.
Odkud to přijelo? Z České republiky překvapivě.
Poznámka pro čajology: Ačkoliv je ibišek v tomto čaji nepřítomen, víte, že z jednoho druhu se dokonce získávají vlákná podobná jutě? Takhle se zmýlit a místo jedlého vhodit do čaje „jutový“ ibišek.
Poznámka pro cyprečajology: Cnidarian! Exterminate!
Na první pohled: Jaspisově červená barva pohladí oko i duši, zvláště pak v sychravých dnech.
Na první ňuch: Nakyslá ovocná vůně neodchází ani po zalití vodou, avšak trochu otupuje.
Na první srk: Lehká, jemná ovocná nakyslost s nádechem po ořeších, což by korespondovalo s popisem složení.
Z ruské žákovské knížky čaje (Čím více hrníčků, tím lépe): Ovocné čaje již dlouho nepiji, ovšem tuto lahůdku si budu dopřávat jen ve sváteční dny. Tento čaj Vás nemůže zklamat co do chuti, vůně, barvy i pravdivé etikety. Ačkoliv to na popisu moc není vidět, jsem skutečně z tohoto zázraku nadšená.
Takže nemůže dostat jiný počet hrníčků než:
Čaji o páté bez páté zdar!
Vaše čajomilná Maglaiz
Zkuste také:

9 Replies to “Pohádkové sny – ovocné boule za ušima”

  1. Páni.. kouzelný nápad, představovat souhvězdí čajů světu. Kéž bych nebyla v tomhle směru až takový barbar 🙂 kdo ví, možná se časem odhodlám opustit svou masalu a heřmánkový čaj a dám se na cestu dobrodružství nových chutí 🙂
    Jinak.. snad ti nevadí, že jsem tě nominovala do řetězáku: http://polarni-lunne.blog.cz/1401/deset-stripku.. avšak pokud tak již učinila spousta bytostí přede mnou, omlouvám se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *