Pojďme se dohodnout


Adresováno / Úterý, 25 března, 2014
Milý pane Rulci,
již druhý týden na blogu „zuří“ revoluce. Už jsme se stihli vzbouřit, pohádat a zkusili najít cestu ke konsensu. Bez kompromisů to nepůjde, to si jsou obě strany vědomy, tedy doufám.
Pane Rulci, jediné, co Děti revoluce chtějí, je se dohodnout na společném postupu k progresi Autorského klubu. Padlo již mnoho návrhů a od včerejška odstartovala akce „Hra na Kladivo“. Nebojte se, Kladivu jeho název nezůstane, momentální akce má takový název pouze z důvodu, aby byla srozumitelná pro všechny. Jak vidíte, dobrovolníků na tuto akci se objevilo dost, stačí si s nimi jen promluvit a dohodnout se na dlouhodobější spolupráci.
Určitě jste si vědom toho, že nejste schopný být objektivní, ani kdybyste stokrát chtěl a na hlavu se stavěl. Jak toho tedy docílit? Přiberte k sobě někoho, kdo Vám pomůže vybírat. Nemusí to být stálý spolupracovník. Vždyť si můžete vytvořit celé komando blogerů a na 100% jeden z nich bude mít čas se podívat na adepty.

Velice dobře vím, co obnáší spravování klubu. Klub Snílků, dle Vás největší úspěch AK, toho dítko AK, se potýká se stejnými obtížemi, jen to jde méně vidět. Správci KS si již vyzkoušeli mnoho poloh, od prostého vymýšlení a uveřejňování inspirativních článků přes přijímání členů a jejich kontrole v Repetitiu. Naši členové mají zkušenosti i s nevolí členů v rámci Repetitia a přijímání nových Snílků. Řešení bylo tehdy prosté, přizvat k tomu někoho, kdo má zrovna čas. Víc názorů zajišťuje objektivitu, alespoň tu zdánlivou, a bylo po stížnostech. Proč se tomu tedy bránit? Sice jste napsal, že jste k tomu svolný, ale přijde mi trochu omezující danému blogerovi poslat jen Váš výběr a z něho by měl bloger říci, který ano a který ne. To je jako byste byl číšník, dal zákazníkovi jídelní lístek a pak mu řekl, že si může dát jenom to, to a to, protože Vy to nejraději nosíte na stůl.
Bojíte se, že by AK pak dopadlo ještě hůře? Stačí přizvat k chodu klubu největší řvouny, ať si to vyzkouší, když se osvědčí, bude dobře, když zklamou, oni se historicky znemožní a snad i poučí a Vy z toho vyjdete jako ten dobrý. Ovšem samozřejmě nejde složit tým správců jen z lidí neschopných, chce to i lidi, u kterých budete mít jistotu, že nastoupí v případě problému. Není nic jednoduššího, než vzít k sobě spolehlivého člověka, který už má zkušenost s podobnou činností. Ať už bývalý jakýsi správce AK, nebo jiného klubu, který stále funguje. Chce to mít v záloze lidi, kteří budou ochotni všechno hodit za hlavu a pomoci. Je jich málo, ale vyskytují se i mezi členy AK i mezi nečleny. Jen je to chce najít.
Víte, docela mne udivuje, že si tak tvrdošíjně stojíte za Lotty Biondi. Ano, musím ji zmínit, protože mi to vrtá hlavou. Mohl byste nám to alespoň trochu vysvětlit? Jsme chápaví, rozumní lidé. A upřímně už mne nebaví poslouchat ty konspirační teorie. A to že Lotty Biondi je jakousi zástupkyní určitého typu blogu, no budiž, ale vážně to musí být prezetováno takovouto formou?
Kamenem úrazu nejednota názoru na Autorský klub a jeho koncept? Je zajímavé, že všichni prezentujeme svou vizi, ale ještě jsem si nevšimla, že by se někdo zeptal na názor Vás. Jak tedy vidíte AK Vy? Jako elitu? Jako průstřel blogů blog.cz? Je třeba znát Váš postoj k této věci, aby bylo možné dojít ke shodě.
Osobně mi přijde trochu nemístné vidět v elitním pojetí AK problém. Spíše se asi blogeři chtějí vymezit vůči povýšeneckému chování některých členů AK. Jinak si to nedokáži vysvětlit. Je to zvláštní, protože například u Klubu Snílků nečlenové respektují, že nemohou přispívat veřejně. Možná je trnem v oku právě to, že AK je více propagován a má přímo na blog.cz titulku, kterou vidí všichni. Mimochodem jsem v cetru dění Dětí revoluce, ale pojetí neelitního AK jsem si nějak nevšimla. Je možné, že jsem to přehlédla. Jak se říká: Pro oči nevidí.
Dalším problémem je outlocitnost vůči každému blogerovi. A kdo říká, že by se měly na daného člověka snést jen hromy a blesky? Samozřejmostí je vypíchnout u každého blogu i pozitivum, ještě jsem nenarazila na blog, který by byl absolutním bahnem. A to že s tím máte problém, nu, není nic jednoduššího, než k sobě přizvat zlého poldu a Vy budete dělat toho hodného, co nabídne kafe a cigaretu.
„Oukej, utáhněme víc šrouby při přijímání, aby se do klubu nedostaly blogy, které tam vox populi nechce, ale kdo tam jednou je, ten by tam – podle mého skromného názoru – prostě měl zůstat.“ V tom případě jste neměl nikoho vyhazovat z původních členů, pokud tyto blogy skutečně neporušovaly pravidla blog.cz či zákony. Ale dobrá, budiž. Nechme to být, protože hádkami se k ničemu nedostaneme. Kromě toho jste tento výrok zachránil prohlášením, že se vyhození mohou vrátit, pokud o to požádají.
Na jednu stranu chápu, že chcete být jen ten v pozadí, ale nemáme šanci se shodnout, když padnou návrhy a Vy řeknete, že se nelíbí nebo líbí. Chtělo by to, abyste vyšel na světlo se svou vizí. Pak se budeme moci od něčeho odpíchnout a dojít ke kompromisu.
S pozdravem
Maglaiz
P.S. Na Děti revoluce a okolí se taky chystám.

13 Replies to “Pojďme se dohodnout”

 1. Ten názor, že kdo se jednou dostane do Klubu, měl by to mít jistý, je pro mě naprosto nestravitelný a bylo tomu tak už když s tím přišel poprvé. Naprosto nechápu, proč by tomu tak mělo být. Taková politika nikoho nepřiměje, aby na sobě dále pracoval, nedává žádnou motivaci, nezmiňuje, co by mělo být samozřejmostí podle drtivé většiny zúčastěných, a sice že pokud se prohřešíte proti pravidlům nebo přínosnost a kvalita vašeho psaní klesne, Klub si vás rozhodně pro nic vydržovat nebude, protože nemusí. Zájemců je víc než dost.

  Je to jedno z mnoha Standových prohlášení, k nimž nikdy nedodal žádné argumenty, a pokud dodal, tak to byly argumenty zcestné, nesouvisející, ani v nejmenším nevysvětlující tento názor. Kdyby šlo jen o to, že má každý jiný názor a to je v pořádku, nebylo by proč o tom diskutovat. Ale Standa není řadový bloger, je to de facto veřejná virtuální osoba, v podstatě admin veřejné a profláklé věci, a v podobných situacích by jeho  názor měl podle mě ustupovat a pokud ho neumí obhájit tak, aby s ním onen vox populi mohl zvětšiny souhlasit či přivřít oko (všichni jsme lidi), pak je zcela špatně, aby na takovém názoru trval a stavěl na něm své řídící počínání.

  Proto mě třeba štve, když se někdo v rámci revoluce ohání hláškami jako že je někdo moc osobní. Co jsem tak zatím viděla, jediný člověk, co do toho tahá své osobní věci, které by s tím neměly vůbec souviset, je právě Standa.

 2. [1]: Chápu Tvé rozhořčení, mi se ten výrok o znovunevyhazování také příčí, ale tohle se teď musí zahodit. Prvořadé je, abychom vytvořili v AK správcovský tým, pak se utvoří další teorie.

  Taky se mi nelíbí, že se tahá do toho všeho osobní rovina a hlášky o tom, že se to tam tahá zvláště proti Standovi, ale myslím si, že Standa to tak celé prostě pochopil zvláště když se nejhlasitěji ozvali lidé, s kterými třeba v minulosti měl nějaký osobní konflikt, nebo konflikt, který Standa vzal osobně. U Standy je logické, že to vzal jako útok na jeho osobu, protože nepochopil, že je to upozornění na jeho problematický přístup k té věci.

 3. Hra na klavivo může skončit hrou na čarodějnice. Nějak mi to k sobě pasuje.

  Dobrý místokrál může být řešením.

  Ale já chci po vzoru anglickách lordů sedět v křesílku ve svém klubu a oknem sledovat revoluční kvas venku a mezi doškem dobré whiskey na koutek úst utrousit: "Well, ach zase ta Biondi…"

  Kladivo už dopadlo, jeden blog to vzdal.
  Takové předčasné K.O. v nultém kole.
  Hrome!

 4. [3]: Povšimla jsem si. Jen si cucej kvalitní whiskey, tebe snad tenhle osud nepostihne.
  Nu, na druhou stranu, je krátkozraké vzdát boj, když ještě vůbec nenastal. To celé nebylo myšleno jako urážka, že se autorka urazila je skutečně její věc, s tím nic nenadělám, ačkoliv tohoto blogu bude škoda. Ale zase slečna má asi problém s kritikou, se mi tak trochu zdá. Plus nechápu to ostentativní veřejné oznámení o tom, že kvůli Mlokovi na klub kašle.

  Mimochodem netuším, zda se báti, ale Lotérii jsem vyfasovala na špalek já :-D

 5. [4]: Ne, urážka to nebyla, politik by eufemisticky pravil:
  "Bylo házeno blátem na mé šediny."

  Teď ještě na tytrubku natočit demonstrativní pálení klubové legitimace…
  Škoda, že AK žádnou nemá.

 6. [5]: Nu, aspoň se autorka oné kritiky poučí, že ne vždy si může všechno dovolit. A o to šlo. Lidi volající po Kladivu by měli pochopit, co to obnáší. Většina správců KS to ví, takže ví proč chtějí Kladivo, ale ostatní v tom jen vidí prostředek, jak sejmout jen jednu osobu – Lotty.

 7. Co jsem koukala na komentáře pod článek na klubu, udivovalo mne, kolik lidí je proti. Myslím, že někteří blogeři mají problém se sebereflexí a kladivo by jim mohlo pomoci. Vždyť to není o tom, že teď vystavíme seznam lidí, které vyhodíme. Naopak takhle blogeři uvidí svá slabá místa a dostanou možnost je napravit.

  Jinak s přibíráním nových členů by bylo fajn založit nějakou skupinku, která by to určovala. Co člověk, to jiná preference a alespoň yb se tak hned viděla, o co více lidi stojí.

  Jsem zvědavá, jak se celé tohle vyvine.

 8. [12]: Milá dceruško, matička to dobře ví, proto nevyšiluje, jen utírá a snaží se postavit všechny strany do patřičných latí.
  Kor toho mám teď vícero jiných věcí na vyšilování :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *