Svět růží


Šustění papíru / Pondělí, 30 července, 2012
Téma a i název tohoto útržku, nebo, jak se s oblibou posledních pár let říká, drabble, jsem si dovolila vypůjčit z Klubu snílků. Žárovcežel se mi nepoštěstilo stihnout dopsat onen urvanec v termínu Tématu týdne. Ovšem na druhou stranu jsem zase měla více času na vybroušení, i když i to by asi potřebovalo něčí pádnou ruku.

Šla se projít do Růžových sadů, aby se uklidnila. Klouby na rukou bělaly od zaťatých pěstí, ret nesl stopy rozkousání a krev ve spáncích bušila. Zlostný pohled dopadl na okolní krajinu. Pf, Růžové sady! Nikdy nepochopila, proč se tak jmenuje místo, kde jsou jen keře růží. Uznávala, že branky porostlé trnitým půvabem skutečně působily impozantně, ale to ještě nebyl důvod, aby nějaký mešuge z městské rady vymyslel tak přitroublý název. Podezřívala svého otce. Ten by takové infantilnosti byl schopen. A stejně jí to nejde na rozum! Přece pod pojmem sad si většina normálních lidí představí spoustu ovocných stromů. Dala bych si jabko. Zaznělo z hlubin dívčiné duše.
Vítr se proháněl v košatých hlavách stromů a uklidňující šum vyhnal všechny negativní myšlenky pryč z hlavy. Už neuvažovala nad tím, jak moc jí bolela slova, která vyslovili její rodiče v hádce. Byli stejně zaslepeni hněvem jako ona. Zastavila se u keřů čajových růží. Její nos nasál vůni červenožlutě žíhaných okvětních plátků. Máminy oblíbené.
Skrz listoví růžové branky spatřila nedávno natřenou zelenou lavičku. Narovnala se a rozhlédla se kolem. Všude po sadech byly rozesety typické bílé lavičky. Proč je tahle, sakra, zelená?

17 Replies to “Svět růží”

  1. [3]: Chňau! A kdo se s tím má patlat, když má ještě asi tři nebo čtyři rozdělané a má pracovat na veledíle, pár básních, pracích na workshop a ještě hodnotit soutěžní a nesoutěžní cizí povídky? Zase já, co? :-D No, dobře… něco s tím ZÍTRA provedu… možná.

  2. [5]: Momentálně spíše zatínám jiné části těla, aby mi nevystřelil mozek a možná i něco jiného z těla. Holt rýma je věc nechutná a další jevy s rýmou původně nesouvisící také.

    [6]: Že by si tak chodíval hačnout "esopeso"? Cyprealistické!

  3. [12]: Tak jako klidně bych ji vzala i sama na sebe… uplácat ze sněhu nebo z písku bábovičku ještě umím, ale nechci býti multiumělecká… to bych pak byla neoriginální Čech, jelikož multigénia jsme tu už měli.

  4. Jako na jednu stranu je ta otázka na konci dobrá k zamyšlení, ať si to každej domyslí po svém, že, ale na druhou stranu by bylo zase dobré vědět, jak to teda je:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *