Bestii z Gevaudinu


Školní záznamy depresivních nálad / Pondělí, 15 listopadu, 2010
Slunce skrývá svoji tvář
a ty ztrácíš svatozář
Zahanben nejsi, vlčí synu
Schováš se snadno v hustém dýmu
Pohltí Tě tůň hluboká
Nesnaž se marně hrát si na vlka
Vlčí oči nejsou vše
Za tebe, hochu, vedou se mše
Tam na vršku stojí šibenice
Do rukou vtisknu Ti slunečnice
Na rozloučenou kulku do hrudi
Tvé choutky děs budí
Pozn. autora:
Bestie z Gevaudinu, jedná se o francouzskou pověst zaznamenanou v kronice vesnice Gevaudin. Údajně zde řádila obludná bestie s velkými tesáky, hustou srstí a touhou zabíjet. Zabíjela malé děti a ženy. Jen málokdy si troufla na muže – když už tak výhradně na opilé a osamocené muže. Kvůli této pověsti, pak byly pořádány hony na vlky. Je několik teorií o původu této bestie. První hovoří o trestu božím, jelikož lidé z této vesnice byli velmi bezbožnými. Druhá zase říká, že to bylo nějaké zmutované zvíře podobné vlku. A třetí mluví o tom, že to byl pouze přestrojený masový vrah. Tím vrahem byl pravděpodobně sám hlavní vyšetřovatel celé události, jelikož bestie byla vždy schována, když byly pořádány hony na ní a útočila v místech, kde nechodily hlídky.
Má báseň je věnována onomu masovému vrahovi.

4 Replies to “Bestii z Gevaudinu”

  1. Na motiv té pověsti, kterou jsi zmínila, byl natočen i film….a už se na něho nikdy nepodívám, už na začátku je hnusná scéna, jak ženská před tou obludou utíká, snaží se vylézt na jakousi skálu, ale obluda ji chytne za nohy a mlátí s ní….fuj :-!

  2. Ten film se jmenoval přesně takto – Bratrstvo vlků: hon na bestii…..dřív jsem se na horory dívala, to ano….ale teď už je nějak nemusím….vyhledávám klidnější filmy :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *