Jsem vločka sněhu


Cyprealismus / Sobota, 20 listopadu, 2010
snowflake
Pluji si oblohou. Mávám mrakům na rozloučenou. Těším se, až spadnu dolů. Stanu se součástí velkého celku. Třeba se budu výjimat v dětském uměleckém skvostu. Vítr si se mnou pohrává. Hladí mne po tváři. Jsem mu vděčná. Krátí mi totiž dlouhou chvíli volného pádu, která se mi zdá nekonečně dlouhou. Strýček Vánek přebral nade mnou nadvládu. Houpe mne sem a tam. Už vidím střechy domů. „Hej, vy tam dole, pozor! Už letím!“ Já se tak těším! Jak mne děti spolu s mými sestrami vezmou do dlaní a vytvarují do žádaného tvaru. Čím asi budu? Jen abych nebyla schována pod hrnec. Chci být někde na tváři sněhuláka. Chci být vidět a chci vidět ten rej kolem. Chci vidět zářící oči. Chci slyšet zvonivý dětský smích, o kterém mi vyprávěl strýček Vánek. Oh, jak krásné to bude!
Výborně! Už jsem na místě. Pomalinku dosedám na prachovou peřinku, kterou zde vyrobily mé sestry. „Vítej!“ volají na mne vločky z různých koutů. Já jim odpovídám na pozdrav.
„Tak jaké to tu je? Krásné, viďte.“ „Stojí to tu za starou belu!“ Propánečku, to je ale morous! „Co se ti stalo?“ „Nevidíš to snad?“ Rozhlédla jsem se kolem sebe. Žádné děti, žádný smích a zářivá očka. Plno dospělých, kteří někam spěchají v divných krabicích. Ahm, ahm. Co to je za zápach? Dusí mne to! A smrdí to. Hele, pes! Jak vesele si ve sněhu hraje! „Jupí, jde k nám!“ „No moc se neraduj.“ Co to? Pes přišel k nám, zvedá zadní nohu a……. „Ááááááááá, pomóc!“
zdroj obrázku: Tady

10 Replies to “Jsem vločka sněhu”

  1. [2]: nu někomu se to nemusí líbit, ale rozhodně bych netvrdila, že je něco trapné… mi se třeba jeví trapným tvůj komentář… když se mi něco nelíbí, tak to nekomentuji a ignoruji to, ne? Holt na světě musí být i ti lidé, kteří za každou cenu musí říci svůj názor, ačkoliv o něj nikdo nestojí

  2. [4]: Já se teda vyjadřuju i ke článkům, se kterými nesouhlasím, v životě nemůžeš čekat jen kladné názory. Ovšem názor se dá vždycky vyjádřit nějak… slušně.

    Jinak, mě se to líbí, na začátku takové hezky naivní, to muselo skončit špatně. :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *