Kdybych byla zvířetem?


Úvahy o životě housenky / Středa, 21 července, 2010
Kdybych měla to štěstí a stala se zvířetem, byla bych nějakou šelmou. Asi vlkem.
Proč? Jednoduchá odpověď: pro tu svobodu!
Žila bych si tak, jak bych chtěla. Když bych chtěla jíst, jedla bych. Když bych si chtěla hrát, hrála bych si. Byla bych ve smečce, kde si jsou navzájem oporou. Jistě je tam alfa samec a samice, ale také bych mohla být samotářem. Byla by tu ta volnost. Ta svoboda. Nesnáším omezení a sama nechci omezovat.
Nechat nohy, aby mě donesly kamkoliv. Jít bez nějakého pevně daného cíle. Toulat se nádhernou krajinou. Občas se s nějakým vlkem poprat o kus žvance. Zavýt si hezky na měsíc. Za svitu luny kráčet zasněženou krajinou jako lupič. Nepotkat ani živáčka. Celkově mít život bez lidí. To by bylo báječné. Když tě někdo ze smečky štve, tak odejdeš. Utečeš daleko, co nejdál. Někam pryč, někam do pustiny. Sama. Nejsi ničím uvázána k tomu druhému. Prostě zmizíš, když chceš a zas se pak objevíš. Sakra! Proč to nejde udělat v lidské kůži, aniž by o tobě mluvili jako o hajzlovi?!
Kdybych si mohla vybrat, co bych byla v příštím životě, tak bych chtěla být vlkem.
Člověk je stále vázán společností a i kdyby se chtěl naprosto odloučit od ní, tak mu to stejně nedovolí aspoň po stránce finanční. Jistě, společnost je pro člověka prospěšná, ale tahle společnost už je spíše škodlivá. Každodenní srážky s blbci psychickému zdraví podrážejí nohy. A co potom, až bude psyché nemocná? Tělo si samo moc dlouho neporadí.

6 Replies to “Kdybych byla zvířetem?”

  1. jééé ty máš teda představy… To by bylo všechno super…  až  na ty myslivce který by tě mohli zastřelit… ale jinak zajímavý článek 🙂

  2. Růžová stránka..? Ty mě stále překvapuješ! :-D
    Ale máš tu hezké motivy.. ;-)

    Rozhovor bych si dal.. :-) nevím absolutně, co to obnáší, ale s výřečností nemám problém.. když zrovna nestojím u tabule teda! :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *