Na návštěvě u Karla Čapka


Kolumbus / Neděle, 19 března, 2017

Follow my blog with Bloglovin

Neděle bývá dnem návštěvním. Zvláště pak takováto jarní slunná neděle k návštěvě přímo vybízela. Pokud však patříš, milý čtenáři, k lidem méně společenským, mám pro tebe alternativní způsob. Nemusíš se nijak strojit a ani péct nedělní bábovku. Vše se udá v tvém pokoji, dress code a návštěvní dobu si určuješ sám, neb účastníci tě v žádném případě nebudou soudit natož pomlouvat.

Český rozhlas Dvojka již od ledna vysílá vždy v neděli o půl jedenácté pořad Na návštěvě u Karla Čapka, v němž tě sympatický Ondřej Kepka provede nejen vinohradskou vilou bratří Čapků, ale i životem a dobou Karla Čapka a jeho bratra.

Dnešní návštěva byla poněkud smutná, jelikož se věnovala roku 1938, ale neobávej se, drahý čtenáři, dozvíš se i spoustu zajímavostí o samotné vile, o zahradě bratří Čapků, o Pátečnících, o fotografování, o Olze Scheinpflugové a také si poslechneš, jak zněl Karlův a Josefův hlas.

Příští neděli v 10:30 se něco dozvíme o sběratelské vášni Karla Čapka. O kaktusech, o vzácných kobercích a gramofonových deskách. O důvod víc těšit se na neděli.

Na co se těšíš v neděli ty?

16 Replies to “Na návštěvě u Karla Čapka”

   1. Věru pravda.
    Od Čapka ráda Povídky z kapes. Tedy jedné i druhé kapsy 🙂 Taky se mi líbila Válka s mloky, kupodivu hrozně těžko se mi četl Krakatit, z toho jsem měla bolení hlavy. 🙂

    1. Já se poprvé setkala s Čapkem skrzevá Bílou nemoc a ve svých 13 jsem z toho byla docela vyvedená z míry. Válka z mloky patří mezi top, pokud bychom si nevšímali noetické trilogie. Ve Válce zcela ukázal, že je spisovatel par excellence, který zvládne jakýkoliv, dejme tomu, slohový útvar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *