Na návštěvě u Karla Čapka


Kolumbus / Neděle, 19 března, 2017

Follow my blog with Bloglovin

Neděle bývá dnem návštěvním. Zvláště pak takováto jarní slunná neděle k návštěvě přímo vybízela. Pokud však patříš, milý čtenáři, k lidem méně společenským, mám pro tebe alternativní způsob. Nemusíš se nijak strojit a ani péct nedělní bábovku. Vše se udá v tvém pokoji, dress code a návštěvní dobu si určuješ sám, neb účastníci tě v žádném případě nebudou soudit natož pomlouvat.

Český rozhlas Dvojka již od ledna vysílá vždy v neděli o půl jedenácté pořad Na návštěvě u Karla Čapka, v němž tě sympatický Ondřej Kepka provede nejen vinohradskou vilou bratří Čapků, ale i životem a dobou Karla Čapka a jeho bratra.

Dnešní návštěva byla poněkud smutná, jelikož se věnovala roku 1938, ale neobávej se, drahý čtenáři, dozvíš se i spoustu zajímavostí o samotné vile, o zahradě bratří Čapků, o Pátečnících, o fotografování, o Olze Scheinpflugové a také si poslechneš, jak zněl Karlův a Josefův hlas.

Příští neděli v 10:30 se něco dozvíme o sběratelské vášni Karla Čapka. O kaktusech, o vzácných kobercích a gramofonových deskách. O důvod víc těšit se na neděli.

Na co se těšíš v neděli ty?

16 Replies to “Na návštěvě u Karla Čapka”

   1. Věru pravda.
    Od Čapka ráda Povídky z kapes. Tedy jedné i druhé kapsy 🙂 Taky se mi líbila Válka s mloky, kupodivu hrozně těžko se mi četl Krakatit, z toho jsem měla bolení hlavy. 🙂

    1. Já se poprvé setkala s Čapkem skrzevá Bílou nemoc a ve svých 13 jsem z toho byla docela vyvedená z míry. Válka z mloky patří mezi top, pokud bychom si nevšímali noetické trilogie. Ve Válce zcela ukázal, že je spisovatel par excellence, který zvládne jakýkoliv, dejme tomu, slohový útvar.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *