Proairesis


Pracovna / Pondělí, 2 ledna, 2017
Již druhý den máme leden a, čtenáři div se, i nový rok. Ono bývá jakýmsi zvykem dávat si v tento čas předsevzetí. Ale určitě to dobře znáš, že co s dobrým oumyslem říkáš pod vlivem alkoholu či ještě s jeho zbytkem v krvi obvykle končí vzdáním se ještě tentýž měsíc.

Proairesis – předsevzetí, předsebrání, vzíti něco před sebe… taháme se s outěžkem, který si sami vyrobíme. Nakonec se ještě divíme, že to, co jsme nesli s sebou s odporem, v brzké chvíli zahazujeme. Je nebezpečné si bráti na sebe více, než jsme v dané chvíli ochotni unést. Proto si ženy nechávají po těžkém období ostříhat vlasy. Jsou pak lehčí.
Ovšem jsou i případy, kdy jest proairesis užitečným motivačním prvkem. Jsem povahy slibovací, ale i splňovací. Občas to samozřejmě trvá déle, než by se dalo očekávat, ale veškeré sliby jednou dané, jsou i jednou vyplněny. Co se týče termínů – to je prokletí matčiného rodu, tam se míjení s reálným časem dědilo z rodiče na potomka po generace. Děda s tím měl markantní obtíže, čti ostatní z toho měli problémy, jelikož když řekl „Přijedu za rok.“, nebyl si ještě jist, který rok myslel, zda běžný, uherský nebo ten dědovský (neustálený počet dní v roce).
Kam však směřuji? Milý čtenáři, chtěla bych si dát jedno velké předsevzetí, které prostě mám v úmyslu splnit a dokonce v konkrétní čas, který je synchronizován s časem většiny. Bude to těžké období pro nás všechny, ale myslím si, že když mi jednou za čas zamáváš, milený čtenáři, tímto článkem před nosem, že to bude co k čemu. A jaképak proairesis chci tlačit před sebou? Štít, velký štít jímž chci rozmetat to poslední zaváhání, jež ve mne ještě doutná ohledně blogu.

KAŽDÝ TÝDEN JEDEN ČLÁNEK.

A co Ty, předobrý čtenáři?
Mášlipak nějaké to blogové proairesis?

20 Replies to “Proairesis”

 1. Nevím proč, sežralo mi to tu můj první komentář, tak se ho pokusím sepsat ještě jednou: Blogová předsevzetí si nedávám, nechávám se rád překvapit tím, jak se věci vyvinou. Ale tvého předsevzetí si cením a těším se na jeho výsledky.

  No a teď čekám, že původní komentář se někde objeví a všichni budou moct posoudit, jak jsem ve svých myšlenkách konzistentní :-).

 2. [1]: Žel první komentář není ani ve spamu. Nemáš problémy s internetovým připojením?

  Také nemusím předsevzetí, ale už mne to dopalovalo, jak jsem publikování článků odkládala a pak mi jednotlivé měsíce protékaly mezi prsty.

 3. Četl jsem celý článek s napětím, co se z něho vyklube, ale tak silný závěr jsem nečekal, zvlášť po těch několikaměsíčních "výlukách" 🙂

  Já už téměř 3 roky dodržuju nevyslovené předsevzetí 3 články za měsíc. Je v tom dost volnosti, rozestupy můžu měnit – obvykle od 7 do 14 dnů. Ale každý týden jeden? Klobouk dolů :-)

 4. [9]: Uherský rok jest jednotka proměnlivá, přesto se v kalendáři vyskytuje častěji než rok dědovský, který může čítat i desetiletí běžného roku.

  "Za kamna vlezem a Maglaiz nevezmem." :-D

 5. Pane jo, já už jsem se lekla, že budeš jak ty nudné deníčkářky dávat každý den jeden článek a popisovat své prdy a vyměšování, to by jsi mi děvče radost neudělalo. :-D Ale jednou týdně tě tu moc ráda uvidím, tvé oduševnělé skvosty budu s pocitem hezkým ráda číst… Těším se. :-)

 6. I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *