S alergií na citrusy o zbytečnostech


Pracovna / Středa, 7 srpna, 2013
Ekyelka, které se za tu podlost krutě pomstím, si mne dovolila označiti ve svém článku. A jelikož Maglaizíček ráda výzvy, ráda sázky, zvláště pokud je u nich sranda, tak se rozhodla onu věc neignorovati.
Což znamená, že tě bude Maglaizíček otravovati dvěma články, v nichž se dozvíš pár pikantností a další oběti této zhůvěřilosti. Jak jsi asi již poznal u Ekyelky, jedná se o řetězový článek, ovšem zdá se mi, že oproti jiným dosti inovativní.
V této části se budeme tak trochu zabývat Maglaizíčkovým egem. Ovšem nikoliv v těch důležitých částech, leč v naprostých supercalifragilisticexpialidózních věcičkách jménem zbytečnosti. Nejsou to podstatné informace, ale lidé po nich baží. Nuže, dejme se do díla.

1) Maglaizíček velice ráda čte a ještě více ráda zjišťuje, že koupě knih, která se původně zdála poněkud nevýhodná, se nakonec projeví jako dobrá věc. Sic nevyužije knihu tak, jak původně zamýšlela, i přesto ale nalezne význam knihy v jejím životě. Zásadně knihami nic nepodkládá, aby bylo jasno. Většinou se tato věc týká skript do školy, jež byly zakoupeny v záchvatu prvňáčkovství, a pak se ukázaly jakožto zbytečná investice.

 

2) Nadává svým miláčkům, dvěma vánočním kaktusům, japonské růži míru, jež o sobě tvrdí, že je Amálie, stromku jménem Ferdinand a drobnolistému cosi, co žije v kulatém akvárku a Maglaizíček mu říkává Bořivoj. A nadává jim jen a pouze proto, že občas zlobí a nechtějí růst, kvést či si stěžují svěšenými listy na Maglaizíčkovu nedostačující péči, přičemž ani v pralese by se neměly tak dobře jako právě u ní. Zvláště u Amálie mám podezření, že se z ní stává pijan.

 

3) Při sprchování si ráda zapěje hezky od podlahy. Někdy i od stropu. Ovšem jen a pouze za předpokladu, že si před onou činností umístila špunty do uší na patřičná místa. Hlasivky, jako každý „sval“, by se měly pravidelně protahovat a cvičit, ale uši to odnésti nemusí.

 

4) Letos poprvé nenapsala dopis Ježíškovi! A stydí se za to. Holt nějak nezbyl čas na takovou důležitou věc. Místo toho se věnovala učení. Takové zbytečnosti! Co se naučila, to hned zapomněla. Nemá ráda neefektivní práci.

 

5) Během zkouškového období trpí vždy akutním nedostatkem zvýrazňovačů. Jak během celého semestru se jí pletou pod ruce, tak o zkouškovém ani o jeden nezakopne a když, tak o vypsaný. Užití pastelek zkoušela, pak nemohla nic přečíst. Murphyho zákony jsou jejím nepřítelem.

 

6) Největší dárek k jednadvacetinám byl dort ála sedící medvídek Pú a v závěsu hned za ním kniha Medvídek Pú. Ne, vážně Maglaiz už bylo 21.

 

7) Ačkoliv dle učitelek ze ZUŠ má hudební hluch, soudě tak podle toho, že slyší jen na jedno ucho, zbožňuje hudbu a pozná dobrou hudbu od nekvalitního vřískotu a týrání hudebních nástrojů i hlasivek.

 

8) Žije literární tvorbou a neskutečně ji mrzí, když narazí na někoho, kdo przní literaturu nikoliv záměrně, ale pro velikost svého ega a neschopnost logicky uvažovat a hledat si cesty, jak skutečně psát. Má ráda záměrné porušování pravidel, která však autor dobře zná a ví, co si smí dovolit, a činí to tak, aby i ostatním bylo jasno, že činí prohřešek naprosto vědomě a cílevědomě ku pobavení svému i jiných.

 

9) Otáčení myšlenek, jejich rozebírání a opětovné skládání. Toť věc, která Maglaizíčka baví.

 

10) Miluje dopisy, pohlednice a takovéto věci, které na sobě mají známku a razítko čísi pošty. Miluje jejich psaní, posílání, ale i dostávání. Tímto apeluje na dvě nehodné dámy, dlužící jí list a obrázek.

 

11) Maličký globus na psacím stole je vždy otočen vzhůru nohama a polokoule se svými částmi kontinentů nejsou na svém místě, nýbrž posunuty o několik set tisíc kilometrů dále. Fantasmagorie musí býti přeci úplná.

 

Jak se říká, všeho s mírou. Bláznivin bylo pro dnešek až dost.

 

Kdo však by ještě něco slupl, může si přečíst o Ekyelčí zvědavosti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *