Revoluční objev


Cyprealismus / Sobota, 10 prosince, 2011
Dnešní den se zapíše do historie cyprealismu skutečně zlatým písmem, protože se stalo něco nečekaného. Něco, v co se neodvažoval Cyprealista ani doufat. Dnes již můžeme s hrdostí říci, že my, Cyprealisté, máme skutečnou písemnou památku, týkající se našeho druhu.

Psal se rok 2011, 9. prosince, čas 17:42. Unavená po dlouhé cestě jsem bezděčně hrábla rukou do poštovní schránky a nahmatala jsem podivuhodný balíček. Při bližším ohledání pod chabým plamenem zapalovače jsem zjistila, že se jedná o velkou a značně tlustou obálku. Když jsem ji otevřela a vyndala její obsah na stůl, jen jsem tiše zírala a nemohla tomu uvěřit.
Průvodní dopis, který údajně sepsali Josef Hanka a Václav Linda (pozor, nezaměňovat s rukopisci Václavem Hankou a Josefem Lindou, i když jisté vazby zde jsou). Písmenka úhledného škravopisu hovořila jasně: Toto je Růženina tabulka, jediná písemná památka, která popisuje dějiny Cyprealistů od počátku až téměř do současnosti.
Vidím stejnou zmatenost na vašich tvářích, kterou jsem měla i já. Proto jsem začala pátrat v literatuře a dobrala se k tomu, že skutečně kdysi dávno existovala hned vedle Tabuly Smaragdiny i další velice tajemná památka a to Růženina tabulka. Vzhledem k tomu, že tento dokument skutečně žil v lidské mysli jen a pouze jako legenda, vědci se rozhodli o ní ani neuvažovat. Dovolím si vás tedy v této oblasti poučit.
RŮŽENINA TABULKA
Označení tabulka je poněkud zavádějící. Jedná se totiž o recyklovaný papír popsaný zvláštní černou hmotou značky KOH-I-NOOR. Byla psána typickým cyprealistickým písmem piktokilem *.
Pzoruhodný je fakt, že tento dokument nemá autora. Usuzujeme tak podle toho, že na konci je nápis Nemá Autora. I když někteří Cyprealistologové ** se domnívají, že autorem je Cyprealistka Nemá Autora, která je známá svou dlouhověkostí a svými výtvory, které se staly součástí folkloru všech kultur. Jejich úsudek se opírá o skutečnost, že v době vzniku, o kterém se vedou stále spory, měli Cyprealisté pro dnešní dobu atypická jména, např.: Bez Diplomu (významný lékař a léčitel; proslavil se vykonáním historicky první lobotomie, která měla být původně zdařilou operací mozku), Neví Nic (vzdělance, známý jako Učitel lidstva; k jeho zásluhám řadíme fakt, že lidi naučil tomu, že i bez základních znalostí lze zastávat vysoké funkce; je nutno říci, že Neví Nic se nejen hlásil k cyprealistickým skeptikům, ale dokonce byl jejich malomistrem) nebo Křivé Tež Pěkné (uznávaný architekt, který navrhl šiknou věž v Pise; prvně však tento návrh předložil faraonovi Amenhotepovi IV., zvanému Achnatonovi, jenže se ukázalo, že není tak modernistickým panovníkem, jak se prezentoval).
Růženina tabulka je revoluční objev Josefa Hanky a Václava Lindy, potomků levobočků známých nálezců Rukopisů, kteří se však nehlásí k uměleckému směru cyprealismu a Cyprealisté se od nich distancují, což dokazují tím, že jejich komunikace se omezila pouze na dopisování, mailování, chatování, telefonování, smskování a osobní setkání.
Ještě do devadesátých let minulého století se pracovalo na překladu separovaně (cyprealističtí optimisté a skeptici zvlášť). Překlad není kompletní a proto nemůžeme s jistotou tvrdit, co všechno obsahuje. Optimisté se domnívají, že se z této tabulky dozví vše o historii Cyprealistů a jejich hermetickém tajemství, které se nedochovalo ústní tradicí. Skeptici tvrdí, že již 1. 1. 2000 měli přeloženou tabulku téměř celou a že její objev není v žádném případě revoluční, tedy pokud nepovažujete za revoluční nález těchto slov:
Nezapomenout koupit deset vajec, tři mrkve, kilo mouky, kilo cukru, deset deka salámu, cihlu eidamu a badyán.
Vložit do hrnce, povařit. Mezitím vhodit na pánvičku rajčata a maso, orestovat a nechat podusit.
Je můj muž idiot?
Je.
Děti nechat cucat si palec-přestanou řvát.
Jediné, co se zatím nepovedlo ani jednomu táboru Cyprealistů vyřešit a v současné době se doufá, že sjednocením se to podaří, je otázka, proč se Růženina tabulka jmenuje právě takto.
________________________________________________________________________________________________________________
* jedná se o typické staré cyprealistické písmo, které se v dnešní době považuje již za přežitek a za velice nepraktické. Použitím důmyslného systému chaosu si každý Cyprealista vytvořil vlastní abecedu a vlastní písmo, které se však muselo v něčem podbat s ostatními a to tím, že musely aspoň částečně připomínat věc, která začínala na dané písmeno abecedy, které jste potřebovali ve slově napsat. Příklad: slovo AHOJ (v textu psaném piktokilem by byly obrázky Amanitas Husy Oleje Jablka, ovšem nemusely by mít tu ustálenou podobu)
** tím je myšlena má osoba

One Reply to “Revoluční objev”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *